OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
28.11.2010 máme nové fotografie - šteniatkam sú tri týždne. Behajú ako divé, ale fotky ešte nie sú dobré(hold Saudek zo mňa nebude)

24.11.2010 sme urobili fotografie krpcov
.Nedá sa povedať,že sa vydarili, ale už na fotkách vidno čo to je za partičku. Začali behať po pelíšku a celý deň o nich nikto ani nevie. Spia a papajú. Zato v noci si zmysleli, že budú skúšať štekať, niekde zalezú a naspäť do kolektívu sa najrýchlejšie vrátia ak ich páničkovia prenesú. Ak spia majú smolu treba ich zobudiť.
Sú strašne rovnaké a dajú sa poznať len podľa bielej značky.

Šteniatka dostali mená FAETÓN, FERES, FINEUS, FAIDRA, FYLLIS majú sa k svetu fotografie až budú väčšie (zatiaľ len detské)
6.11.2010 naša Dirké porodila 5 šteniatok. Šteniatka sú čierne a majú sa k svetu. Ich otec Candyman ich ešte nevidel. Mená dostanú dnes.

1.6.2010 tak na deň detí aj taký lajdák ako som ja musí niečo nové o našich deťoch napísať. Včera sme sa tetovali a očkovali. Dnes klasicky po týždni prebehlo váženie a Ganymedes prelomil hranicu 7 kg, sučky majú o pol kila menej.
Tak ako prvá prišla na svet GAIA po nej GALATEA, ako tretí šiel psík GANYMEDES a posledná moja princezná GRÁCIA . Šteniatkam sa darí a už sme dosiahli váhu 1000g.

13.4.2010 narodili sa nám šteniatka 1 psík a 3 sučky
10.2.2010 sme úspešne kryli Lannu. Ženichom bol Zhigan Lemon Vivat! Poltava. Tešíme sa na šteniatka
.

20. 3. 2009 odišla od nás aj Eriska. Získala nielen nových majiteľov, ale aj priateľov. 

11.3.2009 si prišla sympatická mladá rodina pre Enyu a tak doma ostala Eriska, ktorá ešte čaká na nového majiteľa.

9.3.2009 - v nedeľu od nás odišla Erigonka (bola to moja princeznička, lebo mala na čele bielym lakom urobenú korunku). Získala novú rodinu, kde ju budú mať radi a bude jej dobre (som presvedčený, že mala šťastie). 

3.3.2009 šteniatka sme dali otetovať

28.2.2009 doplnil som 11 fotografií šteniatok

24.2.2009 sme naše slečny odvážili a majú po 6kg.

17.2.2009 opäť tradičné váženie (5týždňov) a všetky pribrali 1kg, teda máme 5kg. Fotografie iba z mobilu

10.2.2009 sme vážili naše tri slečny. Váha bola zhodná u všetkých a to 4 kg.

5.2.2009  v utorok sme opäť vážili a troj týdňové slečny pribrali ERIS - 2 450g, ENYA - 2 380 a ERIGONA - 2 500

1.2.2009 tak slečnám sa darí výborne, pri vážení v dvoch týždňoch /utorok/ mali už ERIS - 2010g,  ENYA - 1990g a ERIGONA - 1900g. Šteniatka už začínajú chodiť.

13.1.2009 sme porodili 3 krásne ruské slečny - Gabbi. Otec (David) ich ešte nebol pozrieť, čo musíme napraviť v čo najkratšom čase. Viac nabudúce. 

18.9.2008 -  Diktis má novú rodinu, zobrali si ho noví majitelia z Moravy. Myslím, že obaja psíci majú šťastie na nových majiteľov. Teraz už ostáva len Slezká Opava, aby sme mali šteniatka v celej ČR.

5.9.2008 včera od nás odišiell Daimón, ktorý sa odsťahoval do Čiech - Kněževes a vybral si ho veľmi sympatický pán ktorý ho určite bude mať rád.

27.8.2008 sme urobili zopár záberov Dirké je to naša malá princeznička. "Chalani nie sú ostrihaní a tak ich odfotím na budúce. Čau

19.8.2008 deti (škóti ) sú stále doma. Už z nich rastú  zbojníci a sú nádherní. Musím pridať ich fotografie. Pribudli tri fotografie Candyho(skoro profesionálne čo?). Candy sa účí vystavovať spolu s Marcelkou (zlepšujú sa každou výstavou). Zmena predvádzateľa asi pomohla aj Lanke. Vystavila ju panička a bolo to omnoho veselšie ako so mnou. Skutočnú radosť z výstav má len David, ten je ako ryba vo vode (len to niekedy preháňa s energiou a chová sa ako by celý kruh bol len jeho a ostatných chce vyhnať). Candy je na najlepšej ceste sa dobre vystavovať. Jeho problém je obojok - neznáša ho.    

20. 6. 2008 Konečne som pripojil nové fotografie našich fešákov. Už je trochu lepšie odfotenýč (neupravený) Slovinec (Peabar Candyman). Malý škóti sú úžasný. Začali sa im stavať ušká a je vidieť, že budú mať po otcovi veľké hlavy. Keď ich vypustíme na dvore tak si sadneme na stoličky a pozeráme na nich ako v kine. 

8.5.2008 Robili sme nové fotografie tak ich zavesím. Naši škóti sa mi veľmi páčia. David ich má rád, lebo ho neustále obťažujú, lozia po ňom, skrátka sú poriadne drzí. David vrčí a všetci škóti (Dafné, Candyman + deti) si asi myslia, že to je adrenalínový šport a veselo ho okupujú. Candy neváha strčiť hlavu aj Davidkovi do misky, ale do svojej by nikoho nepustil. Bol by vhodný na stráženie predmetov, lebo on sa s nikým nebude o nič deliť.

17.5.2008 bola u nás pozrieť na šteniatka Máša (PEABAR)a pochválila ich. Všetky majú krátke chvosty a malý Diktis je už teraz veľký fešák (stavia sa ako dospelý pes). Šteniatka behajú ako sto čertov a hneď ako sa rozvidnie začnú zápasiť,  vrčať ako by si povedali, že čo máte spať keď my sme hore.

15. 5. 2008 konečne som doplnil pár fotografií a je tam aj náš nový príslušník Candyman Peabar,

2. 5. Tak a mená šteniatok budú Daimón, Diktis a Dirké (štvrté bohužiaľ už nie je medzi nami - nech mu je psie nebo ľahké). Šteniatka rastú ako z vody. Fotky dám čo najskôr.

18.4. konečne som pridal fotografie, lebo už bolo veľa sľubov (asi pôjdem do politiky) . Tie biele bodky, je označenie šteniatok (biely lak vždy na inom mieste, hold každý sa účí) podľa našej novej Slovinskej priateľky Máši. Mená mám, ale rodina je proti, takže zatiaľ sú v anonymite. Viac neskôr. čau

15.4. musím povedať, že nie som lenivý fotografie zavesiť, ale ešte stále som nedobehol spánkový deficit po prebdenej noci(ciach) a keď si doma sadnem hneď spím a zobudia ma len šteniatka, keď  sa niektoré stratí a pýta sa k mame.

14. 4. fotografie som zatiaľ nestihol zavesiť, ale dúfam, že sa mi to dnes podarí.

Dnes 12. 4. 2008 sa nám narodili 4 škóti. 1 sučka (300g) a 3 psíci (300 g a 2x 200g). Fotografie pridám zajtrá. Zaujimavé na šteniatkach sú ich veľké hlavy. Mená som ešte nestihol vybrať, ale už sa na tom pracuje. Pomôže nám Zamarovský. Čaute. 

31. 3. 2008 šiel Castor do novej rodiny. Myslím, že to bola láska (obojstranná) na prvý pohľad. Dostal nové domáce meno Vilo a malú kamarátku, ktorá sa na "Vilka"  teší. 

Teraz sa sústredíme na našu Dafinku a jej deti, ktoré očakávame na budúci týždeň.

16.3.2008 doplnil som fotografie. Castor je taký samostatný pes. Najradšej si chodí kam chce. Stále čaká na dobrého páníčka/ku. Má mokrú papuľku, lebo ako správnemu chlapovi mu na výzore nezáleží. Pije ako jeho otec strčí celú hlavu do vedra s vodou.

Castor žije spolu so svojimi rodičmi a začína sa chovať ako strážny pes, ale najradšej sa hrá s francúzskou buldočkou. Nemôže ju dobehnúť, ale ak zastaví tak ju celu vyváľa, aby si nemyslela, že bude jediná s bielou farbou. My preferujeme čiernu. Keď sa mi podarí pridám foto Castora, aby ste videli aký je nádherný. čau

7.3. 2008 - boli sme s Dafinkou na ultrazvuku a šteniatka sú potvrdené. Otec je nádherný pes Peabar Bobby Dazzler , ktorý bol v Poznani na svetovke V3.  fotografie sú v galérii. 

6.3.2008 - včera si prišla pre šteniatko sympatická rodinka a vybrali si môjho "malého Diška" Caleusa. Doma ostal Castor, ktorému bude určite smutno. Caleus má nové kamarátky.

Také malé zamyslenie. Mali sme psíkov z ktorými sme chodili na výstavy, ale ICH sme mali až z našim prvým rusom (David). Teraz máme 3 rusov a z toho sú dvaja ICH (Baška; a multi šampióni) a mladá Lanna ešte na tom bude pracovať. Výstavy sú ale prvý krok. Vždy som chcel mať na výstave psíkov, ktorých by som dochoval a bude sa im dariť (výstavne).  Lenže naším dvom ICH je to jedno ich zaujíma,ako sa im venujeme a staráme sa o nich. Dnes viem, že nie každý pes má na to aby bol šampión krásy, ale každý si zaslúži takého majiteľa, aby pre neho bol ten najlepší. Mám taký dobrý pocit, že šteniatka dostali práve takýchto majiteľov.  Čau

2.3.2008 - tak  a už má nového pánička aj Cloelia (Marcelka mala z nového gazdu dobrý pocit) a tak ostali doma len naši fešáci. Vysťahovali sme ich na dvor a od teraz  nocujú vonku ako "strážcovia", len sa bojím aby nás nepotrestali za zneužívanie detí. Pred očkovaním (odčervením) sme ich vážili a mali 14 a 13 kg.

Tak som pridal nové fotografie, ktoré sme urobili spolu s Marcelkou. Trvalo to dlhšie pre poruchu PC. Castor a Caleus sú ako skutočný samci (p. Morozovová - Davidkovi veľká samčia hlava) veľké laby a hlavy. Vyzerajú super. Ich sestrička Cloelia za nimi v ničom nezaostáva. Boli by sme radi keby išli k majiteľom, kde by boli spokojné a mali ich radi.

ŠTENIATKA...

Tak Lanna  je nakrytá. Nakoniec sme vybrali našeho DAVIDA, krytie prebehlo 14.10.2007. Foto je v galérii.

Ultrazvuk 8. 11. 2007potvrdil, že naša Lanna bude matka. Šteniatka očakávame tak okolo 10. - 16. decembra 2007. Prípadný záujemcovia sa môžu hlásiť.

Tak to začalo o 21,54hodine 11.12.2007. Prihlásil sa na svet nový čierny fešák CASTOR, potom prišla o 22,40 hod. CYBELA. Na druhý deň o 00,03 hod. CAELUS ; 00,47 hod. - CUPIDO; 01,16 hod. - CASSIOPE a posledná bola o 1,49 hod. - CLOELIA. Priemerná váha šteniatka je 460 gramov.Tak sme prelomili hranicu vo vrhu len 1 pes. Šteniatka vyzerajú veľmi dobre, prvé fotky budú následovať (záleží, aký budem pracovitý). Lanna rodila zľahka a bude výborná mama. Ďalšie informácie budú čoskoro. Čaute

Tak sú prvé fotografie. Medzi tým sme trochu pribrali, tak budeme priebežne fotky aktualizovať. Šteniatka sú veľmi pekné a tak sa tešíme na nových šampiónov. Keď budú staršie možete sa sa prísť pozrieť.

Pridali sme fotografie po 1. týždni života. Šteniatka sú dvakrát také ako boli keď sa narodili. Začali cestovať po pelíšku a hlavne v noci, keď sa má spať a osamotené spustí krik a pániček ho dáva k súrodencom. 

Tak som konečne pridal pár ďalších fotografií. Šteniatká sú už  "odčervené" a začali chodiť, aj keď to vyzerá ako keby vypili fľašu borovičky(ale naši rusi pijú iba vodku).

Konečne ďalšie zábery. Vidieť, že to budú chlpáči, majú už okolo krku límce. Psi sú celý otec. Pokračovanie ... Tak  sme pridali nové zábery 30 dňových prckov. Šteniatka sú vyrovnané a rozoznať ich dá fušku. Vďaka teplu sme ich vysťahovali z domu a už si užívajú svoju novú búdu(keď chce niekto búdu ktorú rýchlo zmontuje aj taký odborník ako ja (nešika) tak si ju môže objednať u Jaroslava Helda, za čo mu ešte raz ďakujeme). Tak už sa nám prestáva páčiť v miestnosti (potom čo ich venčíme na dvore spolu s ostatnými) a hneď ako sa otvoria dvere, bez ohľadu či je skoro ráno alebo večer,  zdrháme von. Dostať ich späť dá skutočne zabrať.

Tak sme už očkovaný a tetovaný. Psíci majú 7,5kg a sučky 6,5kg. Šteniatka sú na nenarozoznanie a nemať farebné značenie na krku tak je ich problém rozpoznať. Majú nohy ako stĺpy a na hlave číro ako pankáči. Fotky musím doplniť.

Konečne nové foiografie. Rozhodli sme sa, že je treba urobiť "rajóny" poriadne a tak sme deti (psie) opäť nasťahovali do bytu a poriadne im vyčistili pridelené priestory. To sme mohli dať do bytu klbko hadov, Výsledok? Čisté to bolo iba chvíľu a opäť začal kolotoč. Psík zvaný malý Diško je malý vlastne veľký tvrdohlavec, robí si čo chce a veľmi nám pripomína otca. Zistili sme, že tieto šteniatka sú asi z hadích vajec (neviem čo na to Diško- David). 

Tak a je nás menej. opustili nás Cupido, Cybela a ženin miláčik Cassiope (padli aj slzy). Caleus a Castor (môj najmilší) vyvádzajú a Cloelia je na nich až príliš dobrá. To Cassinka si od nich vynútila rešpekt. Musím urobiť nové fotografie aby bolo vidieť aké sú šteniatka úžasné. Čau

Tvorba webových stránok na WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok